O čo všetko prichádzate, keď nečítate…

Jasné, že čítanie nemusí mať rád každý. Tak, ako všetci neobľubujú filmy, či krížovky. Veď každý človek má rád niečo iné. No ak aj Vy patríte k tým ne-milovníkom kníh a ešte ste nikdy v živote žiadnu knihu neprečítali, aspoň sa pokúste! Skúste si vybrať knihu, ktorá by sa Vám mohla páčiť, alebo ktorú Vám niekto odporučí. Možno sa z Vás stane skutočný knihomoľ. Ak to ani neskúsite, pripravíte sa o…

Reading, Book, Child.

… o zábavu a pohodu

Určite ste už niekedy zažili podobný deň. Nechce sa Vám nič! Vonku je škaredé počasie, v telke zas nič zaujímavé, partner/ka nemá náladu ani na rozhovor, nieto ešte čosi iné. Čo robiť? Minúty sa vlečú a najradšej by ste tento deň vymazali z kalendára. Vezmite do ruky knihu! Neuveríte, ako sa zo škaredého a nudného dňa stane perfektný pohodový a zábavný deň.

… o milióny rôznych svetov a nekonečno príbehov

Fantasy, krimi, romantika, história… vďaka knihám môžete zažiť všetko. Knihy Vás prenesú na miesta, o akých sa Vám ani nesnívalo. Spoznáte veci, o ktorých ste netušili, že existujú. Vaša fantázia bude pracovať na plné obrátky. A všetko budete hneď vidieť inak. Akosi krajšie, zaujímavejšie, veselšie. Áno, aj to dokáže dobrá kniha.

… o informácie a nové rozhľady

Vďaka niektorým knihám nielen relaxujete, ale sa aj niečo nové dozviete. Zaujímajú Vás cudzie kultúry a národy? Skúste si teda prečítať napríklad knihu „Biely tiger“. Poviete si – naozaj to takto v Indii funguje? Alebo vezmite do ruky reportážne knihy od novinára Tvrtka Vujity-ho. Spoznáte život za hranicami Slovenska. A verte, či nie – ostanete v nemom úžase. Alebo si prečítajte niečo od Paula Coelha. Zmeníte pohľad na isté veci a možno Vám kniha pomôže aj v osobnom živote.

… o slovnú zásobu

Človeka, ktorý si neprečíta ani časopis alebo e-magazín, spoznáte veľmi jednoducho. Má pomerne obmedzenú slovnú zásobu a dosť často i problém s vyjadrením svojich myšlienok. Samozrejme, tým sa nechceme nikoho dotknúť. No je to proste tak. Ľudia, ktorí si slovnú zásobu neobohacujú, používajú stále tie isté slová. Na rozšírenie slovnej zásoby azda neexistuje nič lepšie, ako čítanie! Pomôže Vám to i v pracovnom živote, či komunikácii s ľuďmi.

Tak neváhajte a aspoň to s knihami skúste! Možno sa aj Vám podarí objaviť to čaro, ktoré v sebe nesporne ukrývajú. A ak to predsa len nepôjde, poslúži i časopis alebo internetový magazín.T

FOTO:  BillionPhotos.com / Dollar Photo Club
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!