Tipy na odstránenie rôznych nečistôt z koberca

Kto má doma deti alebo domáceho maznáčika, vie, že boj s nečistotou je nekonečný boj, ktorý ale nemusí byť márny.

Koberec dostáva pravidelne zabrať z každej strany a po čase sa môže stať, že jeho vzhľad už zďaleka nie je taký vábny ako pri kúpe.

Prezradíme vám ale pár tipov, ako škvrny z koberca odstrániť bez poškodenia materiálu.

Čo na odstránenie čokolády? Povedali by ste, že pomôže zmes glycerínu a vaječného žĺtka?

Na vyliate červené víno dobre zaberá zmes mydlovej vody s prídavkom čpavku. Veľmi dobrým pomocníkom je aj holiaca pena.

Jedným z najčastejších znečistení má na svedomí káva. Na odstránenie škvrny dobre poslúži namočenie do studenej slanej vody.

Ak je vo vašej domácnosti mačka alebo pes, tak chlpy nájdete takmer všade. Z koberca alebo sedačky ich ľahko odstránite napr. obyčajnou vlhčenou hubkou na riad.

Neviete si rady so škvrnami na vašom koberci? Zverte sa do rúk profesionálov, ktorí si ho zoberú do parády. Tepovanie kobercov v Žiline a okolí pre vás zabezpečí Tepujem.sk.

Ocot je tiež výborným pomocníkom pri nečistotách. Obzvlášť dobre sa osvedčil v boji s blatom, jahodovými škvrnami, nečistotami spôsobenými potom. Dobre odstraňuje aj vajíčko z koberca.

Citrónová šťava je taktiež účinná zbraň na celý rad škvŕn. Jeho účinky sú najviac viditeľné pri čučoriedkovej alebo malinovej „kalamite“, ale tiež pri vyliatom čaji, či červenom víne.

Vedeli ste, že? Spod 1m² koberca vie tepovací stroj vytiahnuť až 0,5 kg špiny. Profesionálne tepovanie kobercov, sedačiek, či matracov v Žiline a okolí pre vás zabezpečuje Tepujem.sk

Nech je škvrna akéhokoľvek pôvodu platí jedno základné pravidlo. Čím skôr začnete s jej odstraňovaním, tým menšie stopy zanechá. Obzvlášť to platí pre koberce s dlhým vlasom alebo z prírodného materiálu.

Tags: ,
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!