Na zimnú dovolenku bez tohto určite nechoďte

Sezóna zimných dovoleniek sa začala. Bez ohľadu na to, či sa chystáte niekam do tepla, alebo na hory, nezanedbajte cestovné poistenie. Platí to aj v prípade lyžovačky, ktorú si plánujete užiť na Slovensku. Úraz alebo iné ťažkosti sa vám môžu pritrafiť kdekoľvek a okrem suvenírov si tak z dovolenky môžete priniesť aj účet za poskytnutú zdravotnú starostlivosť. Vaša dovolenka sa tak môže predražiť o stovky eur, avšak len v prípade, že vyrazíte bez poistenia.

Poistenie je istota, ktorá sa oplatí

Cestovanie bez poistenia je risk, ktorý sa v porovnaní s prípadnými výdavkami neoplatí. Majte na pamäti hlavne to, že európsky zdravotný preukaz kryje iba základnú lekársku starostlivosť a ošetrenie v štátnych zdravotníckych zariadeniach. Ak sa vyberiete k súkromnému lekárovi alebo budete potrebovať nadštandardnú lekársku starostlivosť, zdravotná poisťovňa vám tieto náklady nepreplatí. Vtedy prichádza na rad komerčné cestovné poistenie, na základe ktorého vám nadštandardné lekárske ošetrenie alebo starostlivosť v súkromných lekárskych zariadeniach v zahraničí preplatí vaša poisťovňa. Okrem toho sa môžete poistiť aj pre stratu batožiny, poškodenie majetku tretej osoby alebo výkon adrenalínových športov. Ďalšou voľbou je celoročné cestovné poistenie, ktoré vás bude chrániť na vašich cestách počas celého roka.

Neriskujte zbytočne ani na horách

Aj na horách sa môže stať veľa nečakaných udalostí, ktoré môžu vyústiť vážnym úrazom alebo zranením. Nie len nadšenci zimných športov, ale aj rekreační turisti sa môžu ocitnúť v nepríjemnej situácii. Stačí, aby bolo potrebné privolať záchrannú službu do neprístupného terénu a náklady sa vyšplhajú na niekoľko stoviek eur. Pred takýmito výdavkami vás ochráni práve cestovné poistenie do hôr. Nenechajte preto nič na náhodu, a pred každou cestou do zahraničia alebo na hory sa poistite. Zvoliť si môžete aj rôzne pripoistenia k cestovnému poisteniu podľa vašich potrieb a zostaviť si tak poistenie presne tak, ako vám to vyhovuje.

 Zdroj obrázka: pexels.com
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!