ČO PREZRÁDZA TESTOVANIE PNEUMATÍK?

Na základe akých kritérií sú pneumatiky testované a ako vám podobné informácie môžu pomôcť v momente kúpy pneumatík pre váš automobil? Odpoveď na túto a ďalšie otázky vám odhalíme v nasledovných riadkoch.

Nechajte si poradiť od profesionálov

Pri kúpe pneumatík nemusíte vychádzať len z vlastných znalostí a preferencií, ale môžete sa spoľahnúť aj na názor odborníkov v tejto oblasti. Túto možnosť vám dávajú testy pneumatík, ktoré sú zároveň zdrojom veľkého množstva užitočných informácií. Dozviete sa z nich, ktoré pneumatiky dostupné na súčasnom trhu sú hodnotené ako veľmi odporúčané a odporúčané, kým iné možno označiť za podmienečne odporúčané. Môžete si porovnať výsledky jednotlivých modelov v rôznych kategóriách a v rámci testov realizovaných v odlišnom type terénu, teda na suchej, mokrej alebo zasneženej vozovke, pokiaľ sú predmetom hodnotenia zimné pneumatiky.

Testovanie v zásade vykonávajú špecializované motoristické publikácie, ako napríklad nemecký magazín Auto motor a šport alebo prestížny automobilový inštitút zvaný ADAC. Pozostáva zo širokej škály kritérií, ku ktorým patrí napríklad ovládateľnosť, brzdná dráha, súčiniteľ valivého odporu, bočné riadenie, trakcia, vonkajšia hlučnosť a ďalšie. Čím efektívnejší výkon konkrétne pneumatiky počas testov podávajú a čím je ich použitie univerzálnejšie, tým lepšie výsledky a hodnotenia získavajú.

Pneumatiky, ktoré zaručia maximálnu spokojnosť

Na popredných pozíciách v rámci uznávaných testov pravidelne nachádzame z roka na rok pneumatiky Continental, ktoré sa tešia dlhodobej obľube medzi vlastníkmi osobných automobilov a súčasne ich vo veľkom využívajú aj majitelia SUV a úžitkových vozidiel. Značka nemeckého pôvodu sa výrobou pneumatík zaoberá už od konca 19. storočia a využíva pritom tak moderné technológie, ako aj inovatívne riešenia.

Z produkcie značky Continental máte na výber zimné, celoročné, univerzálne aj letné pneumatiky vysokého stupňa kvality. Najpredávanejšie letné dezény zastupujú predovšetkým verzie ContiSportContact 5 a ContiPremiumContact 5, kým novinkou posledných sezón je SportContact 6.
Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!