Máte doma krásne drahé šperky a bojíte sa o ich bezpečnosť? Nuž, či už máte strach z neposedných rúk malého dieťaťa, z dlhých prstov vašej susedky alebo zo skutočných zlodejov, ktorí môžu navštíviť váš byt počas vašej neprítomnosti a pobytu na dovolenke, vyskúšajte aspoň jeden z týchto troch tipov, kam (ne)schovať drahé šperky.

Pozrime sa najprv na tri miesta, kam šperky rozhodne nedávajte

1.Nočný stolík

Nie, nie a nie. Diamantové prstene do nočných stolíkov nepatria. Dostane sa doňho malé dieťa, ktoré ho ľahko prehltne, zahrabe do kvetináča alebo jednoducho vhodí do smetiaku. Nočný stolík je vhodný na skladovanie hodiniek z jarmoku a na bižutériu.

2.Šperkovnica

Kde pôjde zlodej ako na prvé miesto, keď ide hľadať šperky? No do šperkovnice. Nájde všetko pekne na jednom mieste a nemusí sa ani namáhať. Do šperkovnice si odkladajte len náušnice, ktoré denne nosíte a nemajú pre vás veľkú hodnotu.

3.Kúpeľňa

Tu sa ani tak nemusíte báť zlodejov, ako skôr náhodných pádov do záchoda a do odtok umývadla. Verte, že odtiaľ sa šperky dolujú skutočne ťažko a nie vždy je to možné.

Teraz sa pozrime na miesta, kam šperky dať môžete

1.Falošná kniha

Ideálne taká, ktorá je v knižnici úplne vzadu a vyzerá skutočne autenticky. Ak máte dostatočne veľkú knižnicu, nemusíte sa báť, že by niekto skúšal prehľadať všetky knihy. Vaše zlaté prstene budú v bezpečí. Ak sa chcete poistiť, vybavte knihu aj GPS modulom (nikto sa ju nepokúsi odomknúť na mieste).

2.Diera v stene

Falošnú stenu môžete mať v kuchyni za zásuvkou s príborníkom, ale aj v kúpeľni za jednou obkladačkou v sprchovom kúte. Na takýto úkryt nikto nemôže prísť, pretože by musel rozbiť všetky steny v celom vašom dome.

3.Stará dobrá lepiaca páska

Nemáte možnosť aplikovať ani jeden z predchádzajúcich tipov a potrebujete len schovať zásnubný prsteň, aby ho partnerka nenašla? Skúste lepiacu pásku. Prsteň jednoducho prilepte zospodu nejakého nábytku, alebo za nástenné hodiny či obraz. Určite bude v bezpečí a skrytý aj pred prípadnými zbojníkmi vo vašom byte.

 
Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!