Kancelárska budova v Piešťanoch, o ktorej ste určite nevedeli

Každý z nás si pravdepodobne veľmi dobre uvedomuje, že v práci, a teda budovách trávime takpovediac väčšinu svojho času, a teda i života. Na základe viacerých výskumov bolo dokázané, že približne až 90% celého života strávime v interiéroch, čo predstavuje veľké číslo. Okrem toho spotrebujeme 40% elektrickej energie, 17% pitnej vody, ba dokonca vyťažíme až 25% dreva. Asi nemusíme vysvetľovať to, aký vplyv majú kancelárie pre naše zdravie, ale tiež prírodu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo existuje tzv. „týždeň zelených budov“, v rámci ktorého sa sústreďuje pozornosť na obyvateľstvo a ich otázky.

Najekologickejšia budova na Slovensku

Na Slovensku máme rôzne priestory na prenájom Košice, ktoré sa od seba odlišujú viacerými parametrami – veľkosťou, architektonickým riešením a koniec koncov i cenou za mesačný nájom. Vedeli ste však o tom, že najekologickejšia budova na Slovensku sa nenachádza v našom hlavnom meste, ale Piešťanoch? Dokonca, nachádza sa na okraji mesta, konkrétne v tamojšej priemyselnej zóne. Ide o úspornú nízkoenergetickú stavbu, ktorá stojí na ploche 1713 m2. Náklady vynaložené na túto stavbu sú v hodnote okolo 3,8 mil. eur.

Priestor na oddych a rekreáciu zamestnancov

Spoločnosť Ekom sa zaoberá výrobou bezolejových kompresorov, ktoré fungujú na ekologickej báze, pričom sú určené pre zdravotníctvo. Budova, čiže celá obchodná kancelária má až tri poschodia a je navštevovaná klientmi z celého sveta. Už na prvý pohľad ich môže očariť nadčasový dizajn či parkovací dom, v ktorom budú umiestnené nabíjacie stanice pre elektromobily. Adam Cifra, architekt projektu, kládol vysoký dôraz na vnútorné átrium, keďže jeho hlavnou ideou bolo predovšetkým to, aby do interiéru prenikalo prirodzené svetlo. Zároveň sa snažil dopriať zamestnancom priestor na oddych, čo bližšie charakterizuje vo svojej prednáške. Základom je, aby prenájom kancelárie Žilina bol vhodným miestom pre ľudí, ich rekreáciu a zároveň, aby boli dodržané optimálne pracovné podmienky.

 
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!