Sedacie súpravy – multifunkčné pohodlie

Sedačka je čoraz viac súčasťou dnešných interiérových trendov a neodmysliteľnou súčasťou obývacej miestnosti. Dnes už je možné nájsť sedačku každého farebného odtieňu, či už svetlého alebo poprípade tmavého.

Bude to sedačka alebo aj posteľ?

Zväčša sú sedacie súpravy veľkou investíciou, preto si dobre premyslite jej vyžitie predtým, než sa rozhodnete pre kúpu sedačky. Či už to bude len sedačka, alebo by mala slúžiť aj ako posteľ pre Vás a časté návštevy. Ak bude Vaša sedačka slúžiť aj ako posteľ, musí byť po roztiahnutí dostatočne veľká a priestranná. Jej samotné rozkladanie by malo byť rýchle a jednoduché.

Načo vlastne slúži sedacia súprava?

Sedačka je druh nábytku, na ktorý sa môže usadiť niekoľko osôb vedľa seba. Dnes však získali veľa ďalších funkcií, vďaka ktorým sa ich funkčnosť rozšírila. Na rozkladacích sedacích súpravách sa dá prespať, veľa sedačiek má ukladacie priestory. Častokrát sa sedačka pre svoj dizajn stane dominantným kusom nábytku celej izby.

Aká veľká by mala byť sedačka?

Veľkosť vašej sedacej súpravy závisí od dvoch faktorov: účelu, na aký má slúžiť a miestnosti, kde bude sedačka umiestnená. Pri výbere sa tiež rozhodnite, koľko ľudí bude na vašej novej sedačke pravidelne sedieť a kde ju chcete umiestniť. Ak Vaša sedačka má slúžiť maximálne dvom osobám, vystačíte si s dvojsedačkou, ak má slúžiť na rodinné oslavy, vyberte si radšej rohovú sedaciu súpravu.

Aká vysoká sedačka je ideálna?

Existujú dve základné typy sedačiek. Nízke sedačky majú sedaciu časť približne pod úrovňou kolien, a vysoké sedačky, ktorých sedacia časť je nad touto výškou. Nízke sedačky sú určené predovšetkým na pohodlné sedenie doma, vysoké sedačky sa hodia skôr na formálnejšie účely ako sú oslavy. Z vyššieho sedadla sa ľahšie vstáva, takže vysoké sedačky sa viac hodia pre starších ľudí. Výška sedadla výrazne ovplyvňuje, ako sa budete pri sedení na sedačke cítiť. Keď sa rozhodnete pre nižšie sedadlo, zapadnete hlboko do čalúnenia a pravdepodobne sa vám bude horšie vstávať. Takáto sedačka je teda adekvátna domov, k televízii alebo napríklad na čítanie. Sedačku si môžete doplniť najrôznejšími vankúšmi a podnožkami.

 
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!