Škoda, že neexistujú štatistiky, ktoré by povedali, kedy zaznamenalo chudnutie najväčší boom. Keby sme sa na to pozreli cez skreslenú optiku, zrejme by sme videli, že práve posledných pár rokov, kedy idú do popredia všetky tie zdravé zelené kávy, posilňovne, workoutové ihriská, crossfit, behanie a bio, vegan raw jedlá, je érou zdravého životného štýlu a zároveň chudnutia. Ak sa chcete k tejto skupine pripojiť aj vy, tu sú tri rady, ktoré sú pre váš úspech najdôležitejšie.

shutterstock_269013983

Pripravte sa na zmenu jedálnička

Ak chcete chudnúť, mali by ste poznať túto zázračnú formulku – denne musíte spáliť aspoň o jednu kalóriu viac ako množstvo, ktoré prijmete. Chudnúť by ste teda teoreticky mohli aj bez zmeny jedálnička, keby ste jedli celé dni iba hamburgery s hranolkami, lenže to by vás stálo veľa síl, trvalo by to veľmi dlho a progres by bol skôr demotiváciou. Pretože by ste museli cvičiť odrána dovečera. Ak znížite príjem sacharidov, sladkosti nahradíte za sušené ovocie ako goja, prílohy ako hranolky, ryža, knedľa či americké zemiaky vymeníte za česrtvú zeleninu, uvidíte, že to pôjde oveľa ľahšie.

 

Pridajte pohyb

Ak máte zmenený jedálniček a chcete chudnúť ešte rýchlejšie a účinnejšie, pridajte pohyb. A nemusia to byť iba hodiny strávené v posilňovni. Ak máte radi volejbal, hrávajte volejbal. Máte radi tenis, choďte si zahrať pár setov. Je úplne jedno, či budete chodiť na tanečnú, turistiku, plávať alebo ohýbať železo v posilke, pravidelný pohyb je dôležitý. Ideálne 3-krát do týždňa minimálne 45 minút aktivity, ktorá vám vystrelí tep na 150 – 160 úderov srdca za minútu.

 

Regenerujte a motivujte sa psychicky

Pre vaše telo a rovnako aj psychiku je dôležitá regenerácia. Preto si urobte dva, tri dni počas týždňa, keď obmedzíte vaše fyzické aktivity, prípadne pôjde iba o ľahký tréning. Je to super pre psychiku, ktorá si uvedomí, že chudnutie nie je iba o makaní a odriekaní si. Okrem toho si môžete raz za mesiac dopriať deň, počas ktorého zjete čokoľvek, na čo máte chuť. Uvidíte, že ak vydržíte, vaše oblečenie, ktoré vám bolo malé, sa ako zázrakom zväčší a oblečiete ho bez problémov.
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!