Konečne máte vytúžené dieťatko, resp. ho ešte len čakáte, a teda vám neostáva nič iné, ako pomaly, ale isto zariaďovať detskú izbičku? Je pochopiteľne rozdiel, či zariaďujete izbu pre bábätko alebo väčšie dieťa, a práve preto by ste si tento fakt mali ujasniť už na samom začiatku.

Izbička pre bábätko

Už na úvod treba podotknúť, že bábätko svoju vlastnú izbu nepotrebuje, koniec koncov je väčšinu času vo svojej postieľke, ktorá sa nachádza spravidla v spálni rodičov. Dôležité je teda zaistiť čisté a útulné prostredie, kde sa bude dieťatko cítiť spokojne a najmä bezpečne. Základom je zadovážiť si kvalitnú detskú postieľku, ktorá môže byť drevená alebo kovová, prípadne kombinovaná z viacerých druhov materiálu. Kvôli bezpečnosti je najlepším riešením siahnuť po postieľke s nastaviteľnou výškou roštu a nič nepokazíte ani polohovateľnou postieľkou, ktorá vám uľahčí manipuláciu s bábätkom, trebárs počas obliekania. V izbe by nemala chýbať ani prebaľovacia komoda, ktorá môže okrem prebalovania či prezliekania dieťatka slúžiť ako miesto na komunikáciu maminky s dieťatkom.

Izbička pre škôlkara alebo školáka

Ak už máte škôlkara alebo školáka, je celkom zrejmé, že dieťa chce mať svoje vlastné súkromie, kde bude môcť rozvíjať svoje schopnosti a zručnosti. Dôležité je, aby malo dieťatko v izbe odkladací priestor na knihy či hračky, nastaviteľný písací stolík so šuplíkmi, kvalitnú posteľ a bezpochyby i skriňu na oblečenie, kde bude mať svoje osobné veci pohromade. Nezabudnite tiež na dostatok voľného priestoru, kde sa môže hrať, čo ocenia najmä „detúrence“ v predškolskom veku.

Izbu zariaďujte spoločne!

A rada na záver? S väčším dieťatkom vyberajte nábytok do detskej izby spoločne, veď v tomto prípade ide v prvom rade o jeho komfort, no nie? To, čo sa môže páčiť vám, sa nemusí páčiť jemu, a preto mu dajte možnosť vybrať si, prípadne sa nebojte spoločných kompromisov! Veď každému rodičovi záleží predovšetkým na spokojnosti svojich milovaných detí!

 


Neprehliadnite

Charnwood Bembridge

Charnwood Bembridge

25. februára 2019
Operácia očí? Rozhodne áno!
Vysnívaná gitara

Vysnívaná gitara

23. septembra 2016
Zubné implantáty: Aké prinášajú výhody?Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!