wc-splashMám rada všetky druhy hudby. Som taká trochu extrémistka v tomto. Chvíľku počúvam rock potom zase klasiku. Milujem zvuk hudobných nástrojov. Najviac však gitaru. Už roky túžim vedieť hrať na gitare. Lenže sám najlepšie vieš, že túžba nestačí. To chce tréning. Začala som chodiť na hodiny gitary. Pravidelnosť je dôležitá to som vedela aj ja. Každé hudobniny okolo, ktorých som išla ma vždy priťahovali ako zemská príťažlivosť.

Klávesy nie

Klávesy alebo keybordy, to nie. Okolo nich som len tak prešla bez povšimnutia. Kráčala som uličkou ďalej. Gitara, ktorej obraz som videla akoby pred sebou, ešte bola stále v nedohľadne. Bicie nástroje som tiež minula cestou cez uličku, ktorá sa končila sláčikovými nástrojmi. Rôzne violončelá, basy, husle, … Potom som ju zbadala. Boli okolo nej ešte poukladané nejaké bicie. Tie ma nezaujímali.

Išla som rovno k nej ako zhypnotizovaná. Akoby som nevidela nič len gitaru, ktorá sa mi páčila, hneď ako som ju zbadala. Na hodinách gitary som sa naučila hrať pár skladieb. Už som ju cítila v ruke. Celú jej príjemnú váhu. Keď som prišla k nej … Pás som si prehodila cez rameno a razom som sa cítila ako rocková hviezda. Privrela som oči aby som to dokázala viac prežiť. Ľavou rukou som pridržala ruku na hmatníku a pomaličky som prešla po pražcoch, akoby som chcela pohladkať dieťa po vlasoch. Pravou rukou som prešla po strunách, ktoré vydali nádherný zvuk. Trebalo ju len malinko naladiť.

Našla som ju

Prešla som po strunách znova a trošku som sa do toho oprela, ako sa vraví. Bol to úžasný zvuk. „Takú gitaru si kúpim“ – pošepla som. Predavač mi ochotne poukazoval aj iné „kúsky“. Akustické gitary, elektrické gitary, … Samé krásne nástroje. Rôzne prevedenia aj materiál.

Cestou naspäť cez predajňu mi zrak „padol“, aj na iné hudobné nástroje. Spomenula som si na kamaráta, ktorý hráva na klávesy v kapele. Na kamarátku, ktorá hrá v dievčenskej kapele na bicie. A všetko to do seba začalo zapadať. Všetci hudobne nadaní ľudia majú jedno spoločné. Vyberajú si svoje hudobné nástroje s láskou, pretože potom to má ten správny zvuk.
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!