Pokiaľ sa vaša pleť správa ako sa jej zachce, zrejme máte aj vy citlivú pokožku. O takýto typ pokožky sa treba starať pravidelne, pričom potrebuje citlivejší prístup. Dnes má problém s citlivou pleťou každá druhá žena. Nepríjemný dopad zmien životného štýlu a prostredia, zhoršujúce klimatické podmienky i ovzdušie majú obrovský vplyv na našu pokožku.

Prečo je pleť citlivá?

Prejavy citlivej pokožky sú rôzne, no presná definícia bohužiaľ neexistuje. Odborníci však tvrdia, že citlivá pokožka špecificky reaguje na stres, jedlo, fajčenie či hormonálne zmeny. Treba si dávať pozor aj na slniečko, keďže tento typ pokožky má tendenciu sa veľmi rýchlo spáliť.

Je zrejmé, že nie všetky prejavy agresívnych zdrojov podráždenia dokážete eliminovať. Preto sa zamerajte aspoň na tie, ktoré dokážete ovplyvniť. Je jasné, že stres človek ovplyvniť nedokáže, no také fajčenie obmedziť môžete. Z vášho jedálničku vylúčte korenisté jedlá, obmedzte alkohol a zamerajte sa na kvalitnú kozmetiku určenú práve na citlivú pleť. Takáto pokožka obvykle udržuje baktérie a ďalšie nepríjemné látky na povrchu kože, takže pokiaľ sa k nej budete správať necitlivo, môžete ju veľmi ľahko narušiť a podráždiť. Pleť potrebuje hydratáciu, a to naozaj aspoň dva krát denne! Aby ste mohli zlepšiť komfort pokožky, potrebujete ju dostať späť do rovnováhy a posilniť jej obranyschopnosť.

Poraďte sa s odborníkom

Asi je však každému jasné, že nájsť kvalitné prípravky nebude lacná záležitosť. Vyhľadávajte také prípravky, ktoré pokožku ochránia, upokoja a vyživia. Poraďte sa v lekárni alebo s kožnou lekárkou o vhodných prípravkoch, no pred samotným použitím vykonajte malý test na zápästí alebo na strane krku. Vďaka tomu zistíte, ako budete na prípravok reagovať a vyhnete sa tak i budúcim nepríjemnostiam.

FOTO:  © nenetus / Dollar Photo Club

 
Top články z News.sk

Partneri

Hliníkové vchodové dvere Vás nikdy nesklamú

Široký výber kvalitných odpudzovačov za bezkonkurenčné ceny nájdete na odpudzovace.sk

Najlepšie domáce meteostanice

Detské komody skvele doplnia detskú izbu.

Potrebujete v domácnosti regulovať svetlo a mať dostatok súkromia? Skvelým riešením je tieniaca technika značky K-system!