LTE sieť je internet dostupný jednoducho všade

Čoraz viac počúvame o skratkách ako LTE, VoLTE a podobne. A ešte len budeme počúvať. LTE internet totiž úplne zmenil používanie internetu v mobile a rýchlosť prenosu dát. Ide totiž o najmodernejšie dátové pripojenie súčasnosti.

Hlavnou výhodou LTE internetu je, že sa šíri  vzduchom. Vďaka tomu vyniká hlavne jeho dostupnosť. Len skúste navštíviť mobilného operátora 4ka a sami uvidíte, čo v dnešnej dobe predstavuje LTE internet a aké benefity prináša.

Čo je to LTE?

Samotná skratka LTE, teda v angličtine „long term evolution“, v preklade znamená technológiu, určenú pre vysokorýchlostný internet v mobilných sieťach. LTE sa často označuje ako 4G.

Súčasná generácia LTE je predzvesťou toho, akú rýchlosť môže mobilný internet skutočne dosiahnuť. LTE sieť je vďaka tomu schopná dosiahnuť teoretickú maximálnu rýchlosť až 172,8 Mb/s pri sťahovaní a 57,6 Mb/s pre upload. To znamená, že 4G LTE bezdrôtové širokopásmové pripojenie je až 10 krát rýchlejšie ako súčasné 3G pripojenie poskytované mnohými operátormi na Slovensku.

Prečo je vlastne LTE pripojenie tak výhodné?

Aj keď sa to možno na prvý pohľad tak zdá, LTE nie je iba o rýchlosti. Aj keď musíte uznať, že je to jedna z jeho hlavných výhod. Tou najhlavnejšou je však úspora vašich peňazí. A zároveň, keď si odmyslíme vyššiu rýchlosť a nižšiu cenu – čo spraví vaše surfovanie po internete pohodlnejším – je tu ešte jeden veľmi podstatný dôvod. A to pokrytie.

Mobilný operátori na Slovensku pokrývajú vo veľkej miere i oblasti, v ktorých bolo predtým iba EDGE pokrytie. To znamená, že ak sa náhodou na danom mieste objavíte s telefónom, ktorý podporuje LTE, môžete si vychutnávať najrýchlejší internet bez obmedzení. Ak sa na tom mieste objavíte s telefónom s podporou maximálne 3G, zostávate na rýchlosti EDGE. A to už môžeme povedať, je veľký rozdiel. Nemyslíte?

Ako vám LTE dokáže uľahčiť život?

Možno sa vám to tak nezdá, no práve vysoká rýchlosť, silné pokrytie a rýchla odozva vám vedia pekne uľahčiť život. A teraz nemáme na mysli pár nervov, ktoré stratíte pri pomalom internete. Aj keď, aj tie vám dokáže LTE ušetriť. Hlavne vám však ušetrí čas.

Vďaka nemu môžete pozerať videá vo vysokej kvalite bez sekania, prehliadať stránky, ktoré sa načítajú mihnutím oka a posielať súbory až o polovicu rýchlejšie ako s bežným mobilným internetom. LTE vám tak vie naozaj uľahčiť kopec vecí. Nehovoriac o širokej dostupnosti takmer na celom Slovensku, vďaka čomu budete online, nech ste kdekoľvek.

Potrebné vybavenie pre využitie LTE siete

Okrem telefónu, ktorý musí mať podporu LTE by ste nemali zabudnúť ani na SIM kartu, ktorá by mala LTE sieť taktiež podporovať. Ak patríte medzi užívateľov, ktorí majú SIM kartu dlhšie ako 5 rokov, mali by ste si ju zájsť vymeniť k vášmu operátorovi.

Pokrytie na Slovensku

Hlasové a dátové mobilné elektronické komunikačné služby sú dostupné pre viac ako 99% obyvateľov Slovenska. Najmodernejšou 4G/LTE sieťou už dnes mobilný operátory pokrývajú viac ako 66% obyvateľov Slovenska a neustále toto pokrytie rozširujú. Pripojenie LTE tak získate kdekoľvek na Slovensku. Výhodou je jeho šírenie sa vzduchom, vďaka čomu môžete LTE využívať aj u vás doma.

Eshop je lepší ako shop

Nechce sa vám chodiť na poštu, aby ste sa dozvedeli viac informácií o operátorovi a zakúpili si paušál? Nevadí, nemusíte. Na prehľadných stránkach populárneho operátora sa dozviete všetky potrebné informácie, ktoré hľadáte – rady a články na jednom mieste. Na väčšine stránok vás privíta moderný a čistý dizajn, prehľadná stránka a široká ponuka produktov. Vyberte si to, čo naozaj potrebujete.

Napríklad navštívte eshop štvorky, kde nájdete výber všetkých paušálov s podrobnými informáciami, dátové balíčky, SIM karty a mnoho ďalšieho. Zakúpte si paušál, dátové balíčky alebo si dobite kredit priamo z pohodlia domova. Behom pár minút a len s pár klikmi. Je to jednoduché.

You may also like...